Prekių katalogas

Bambuko pluoštas

 • Bambuko pluoštas - tai naujos kartos ekologiškas pluoštas gaunamas iš bambukų - vienų greičiausiai augančių augalų Žemėje, savybėmis panašus į medvilnę. Gaunamas dirbtiniu būdu apdorojant bambuko augalo celiuliozę. Drabužiams iš bambuko pluošto būdingas minkštumo, švelnumo pojūtis, 50 proc. geriau sugeria drėgmę nei medvilnė, nesivelia, neblunka.
  „Bambuko pluoštas yra plonas, tačiau patvarus ir tvirtas. Jis švelnesnis už medvilnę, o jo tekstūra kaip šilko. Todėl drabužius iš bambuko malonu dėvėti, jie lengvi ir minkšti.
  Dėl unikalios bambuko pluošto mikrostruktūros prakaitas sugeriamas ir išgarinamas greičiau nei iš bet kurios kitos medžiagos. Pavyzdžiui, medžiaga iš bambuko verpalų sugeria ir išgarina drėgmę kelis kartus greičiau nei medvilninė. Taip išlaikoma optimali kūno temperatūra – kūnas ne tik neatvėsta, bet ir neperkaista. Tai aktualu šiltuoju metų laikotarpiu arba intensyviai sportuojant. Taip pat, miegant žmogaus organizmas išgarina daugiau nei litrą skysčių. Todėl tinkama miego apranga užtikrina komfortą ir pilnavertį poilsį.
  Tačiau svarbiausia, kad bambuko pluoštas turi antimikrobinių savybių. Pavyzdžiui, Lietuvos Nacionalinio Visuomenės Sveikatos Tyrimų Centro mikrobiologijos laboratorijos tyrimų duomenimis, medžiagoje iš bambuko verpalų nesivysto kai kurie mikrobai.“...„Skirtingai nuo kitų natūralių pluoštų, bambukų auginimui nenaudojami pesticidai ir kitos cheminės trąšos. Todėl mažiau teršiama aplinka. Be to, bambuko pluoštą 100 % gali suskaidyti saulės šviesa ir mikroorganizmai dirvožemyje.“
  Skaitykite daugiau: Drabužiai iš bambuko jau Lietuvoje | Alfa.lt

   

  Priežiūra: jei skalbiate skalbimo mašinoje, rinkitės tausojančią skalbimo programą. Skalbkite švelniais skalbikliais, skystu muilu. Nenaudokite kondicionierių, minkštiklių. Jei skalbiate rankomis, patariame skalbiant nemirkyti, skalbti žemoje temperatūroje, atsargiai gręžti, džiovinti horizontalioje padėtyje.