Prekių katalogas

Baltymų pluoštas

  • Regeneruotas baltymų pluoštas


    Aprangos gamyba iš pieno baltymų nėra nauja idėja, jos užuomazgų būta jau XVII amžiuje. Natūralios vilnos ir šilko sudėtis yra natūralus baltymų pluoštas. 1866 metais buvo pirmas sėkmingas brito Hughes bandymas pagaminti iš želatinos dirbtinių baltymų pluoštą.
    Pagamintas natūralus baltyminis pluoštas ir vilnos pluoštas turi panašias savybes. Amino rūgštys yra pagrindinis sudėtinė dalis. Audinys iš natūralaus baltyminio pluošto pranašesnis nei vilna dėl savo susitraukimo, lengvumo, ilgaamžiškumo. Pagrindiniai šio audinio trūkumai: neatsparus temperatūrai, nėra labai švelnus. Pagrindinė žaliava šiam pluoštui yra pienas, žemės riešutų baltymai ir sojos, pupų baltymai.


    Pieno baltymų pluoštas

    Perdirbus ir atitinkamai modifikavus pieno baltymą kazeiną, gaunamas tekstilei tinkamas pluoštas, kuris vertinamas kaip ekologiškas produktas – jo net pH (6,8) yra toks pats, kaip žmogaus odos. Kazeino pluoštas pasižymi natūraliu anti bakteriniu poveikiu, jo sudėtyje yra 17 aminorūgščių. Kazeinas išgaunamas iš pieno miltelių ir vėliau kaitinamas mėsmalę primenančiame aparate kartu su kitomis medžiagomis, o iš gauto pluošto verpiami siūlai. Tada gaminama medžiaga panaši į šilką ir vilną, ypač plona ir neturinti kvapo, labai atspari, maloniai blizganti. Pasižymi naudingomis sveikatai savybėmis - kazeiną sudarančios aminorūgštys slopina bakterijų augimą, lėtina senėjimo procesus ir gali padėti reguliuoti kraujotaką bei kūno temperatūrą,
    Iš pieno baltymų ar mišinių su modalu ar kitais pluoštais pagamintas trikotažas yra švelnus, nedirgina odos, todėl tinka apatiniams, naujagimių drabužiams; ypač turintiems jautrią odą ar sergantiems įvairiomis odos ligomis.
    Kazeino pluoštas, maišytas su natūraliu šilku, kašmyru ar bambuko pluoštu, suteikia
      

    Priežiūra:  jei skalbiate skalbimo mašinoje, rinkitės tausojančiąskalbimo programą. Skalbkite švelniais skalbikliais, skystu muilu. Nenaudokite kondicionierių, minkštiklių.